Jak Przygotować pomieszczenie  do montażu mebli

 
Remont  kuchni dobrze jest  rozpocząć od projektu aranżacji pomieszczenia, tak aby firma remontowa wiedziała jak poprowadzić instalacje, gdzie umieścić przyłącza. Oraz ,w których miejscach położyć kafelki. Taki projekt otrzymacie  Państwo od nas po zamówieniu mebli.

porady

Wymiary mebli

Standardowa wysokość szafek dolnych to 82cm ,do tej wysokości są dostosowane wszystkie urządzenia agd do zabudowy podblatowej. Grubość blatu to zazwyczaj 3 lub 4 cm co razem z szafką daje nam 85 do 86 cm  Najczęściej spotykana wysokość szafki górnej to 72 cm. Do tej wartości musisz doliczyć też ewentualny top oświetleniowy, panel czy listwy. Górne szafki wieszane są natomiast najczęściej na wysokości 211 cm. Wysokość  między blatem a górnymi szafkami to ok. 53-54 cm.


Źródła prądu

Pamiętaj, by nie montować przyłączy do poszczególnych urządzeń bezpośrednio za nimi. Chodzi o to, by gniazdo do podłączenia np. zmywarki nie było usytuowane tuż za nią. Zasady te dotyczą wszystkich urządzeń AGD. Gniazda 230 V muszą być umiejscowione w szafce stojącej obok danego urządzenia.  Między szafkami dolnymi a górnymi powinny znajdować się gniazda robocze 230 V. Przydadzą się one do podłączenia ekspresu do kawy, gofrownicy czy miksera. .Pamiętaj również  o gniazdku do podłączenia okapu oraz oświetlenia w kuchni    na wysokości ponad 211 cm 


Woda

Przyłącze wody musi być umieszczone w szafce znajdującej się pod kuchennym zlewozmywakiem. W tym miejscu umieścić też można zawór z zimną wodą do zmywarki. Jeżeli twoja zmywarka sąsiaduje ze zlewozmywakiem, nie rób dodatkowego odpływu przeznaczonego dla niej. Tuż za urządzeniami AGD nie mogą znajdować się żadne rury. Całość instalacji powinna być poprowadzona w ścianie.
 

Oświetlenie

Coraz częściej w kuchni stosuje się kilka punktów oświetlenia. Plafony, listwy, taśmy.  Oświetlenie nad szafkami, pod nimi ,jak również pod blatem czy w cokole. Technologia Led daje nam coraz większe możliwości. Pamiętajmy ze każde oświetlenie musi posiadać wyłącznik jak również gniazdko do jego zasilania co wcześniej należy uwzględnić.
 
Na koniec pamiętaj też, by w pomieszczeniu przeznaczonym do montażu panował porządek i ład. Usuń z niego wszelkie zbędne przedmioty i śmieci. Dzięki temu praca monterów przebiegnie szybciej, sprawniej.

Informacje podane na naszej stronie są jedynie poradami dlatego też zanim przystąpisz do działania, uzgodnij wszystko z nami